С гол за Борусия норвежец влезе в историята на Бундеслигата

Ерлинг Холанд

Борусия (Дортмунд) разгроми с 4:0 гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 22-ия кръг на германското първенство по футбол. С този успех съставът на Люсиен Фавр излезе на второ място в класирането с 42 точки и е само една зад лидера Байерн (Мюнхен). Айнтрахт пък заема 9-та позиция с 28 пункта.

В 33-ата минута Борусия Дортмунд поведе в резултата. След разбъркване в наказателното поле на гостите Ашраф Хакими върна към Пишчек, който с плътен удар намери целта. Джейдън Санчо покачи на 2:0 само четири минути след подновяването на играта. В 54-ата минута Ерлинг Холанд засече топката пред голлинията за 3:0. С това попадение 19-годишният норвежец влезе в историята на Бундеслигата, като първият футболист, който вкарва 8 гола в началните си 5 мача.  Холанд премина в Борусия от австрийския Ред Бул Залцбург на 1 януари срещу 20 милиона евро и договор до 20024 г.

Крайното 4:0 оформи Рафаел Герейро, който наказа елементарна грешка в защитата на Айнтрахт.