Лайпциг оглави класирането след победа над Вердер

РБ Лайпциг

РБ Лайпциг си върна лидерската позиция в Бундеслигата след домакинска победа с 3:0 над застрашения от изпадане Вердер Бремен.

С успеха Лайпциг събра 45 точки и изпревари с две точки шампиона Байерн Мюнхен, който утре гостува на Кьолн.

На "Ред Бул Арена" домакините поведоха с гол на Лукас Клостерман в 17-а минута, а до почивката се разписа и Патрик Шик.

В началото на второто полувреме трети гол отбеляза Норди Мукиел.

Херта спечели с 2:1 срещу последния Падерборн в първия си мач след раздялата с Юрген Клинсман.

Автогол на Джамилу Колинс в 67-а минута донесе трите точки за берлинчани, след като преди това Боята вкара за Херта, а Денис Сърбени изравни за Падерборн.

Четвъртият в таблицата Байер Леверкузен победи Унион с 3:2 в истински трилър. Двата отбора си размениха по един гол до почивката след точни попадения на Гентнер за Унион и Хаверц за Леверкузен.

Драмата настъпи в последните десет минути, когато Диаби даде аванс на "аспирините", а Полтер изравни четири минути преди края. Победното попадение за Леверкузен вкара Карим Белараби в добавеното време на мача.