Барселона с важни три точки срещу набралия скорост Хетафе

Барселона

Барселона победи Хетафе на „Камп Ноу" с 2:1 в двубой от 21-ия кръг на испанската Ла Лига. Успехът изравни каталунците на върха с Реал Мадрид с по 52 точки, но „Белите" имат мач по-малко.

Барса откри резултата в 33-та минута, когато Меси и Гризман взаимодействаха по великолепен начин, а френския национал копна топката над плонжа на вратаря. Шест по-късно феновете на домакините отново ликуваха. Жуниор Фирпо подаде по земя в наказателното поле, където Сержи Роберто стреля неспасяемо от движение в долния ляв ъгъл на вратата. През втората част Хетафе върна един гол, когато нападателят Анхел Родригес отбеляза красиво от въздуха.

Така футболистите на Кике Сетиен спечелиха втори двубой след отпадането за Купата на Краля и напрежението отново се прехвърля върху Реал Мадрид, който утре приема Селта.