Борусия (Мьонхенгладбах) остава в битката за титлата в Германия

Борусия (Мьонхенгладбах)

Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 4:1 Фортуна (Дюселдорф) и спечели "малкото дерби на Рейн".

За отбора от Долен Рейн това е първата победа срещу Фортуна от 30 години като гост. С този успех жребците събраха 42 точки, имат мач по-малко и изостават на 3 от лидера РБ Лайпциг, но остават в много добра позиция в битката за титлата в Германия след днешните срещи от 22-ия кръг.

Йонас Хофман откри резултата в 22-ата минута, но след 7 домакините изригнаха след изравнителното попадение на Ерик Томи. Началото на второто полувреме беше белязано с гол на Ларс Щиндъл, който се разписа след втората асистенция за деня на Маркус Тюрам. Ново попадение на Щиндъл в 77-ата минута и гол на бившия играч на домакините Флориан Нойхаус оформиха позорната загуба за червено-белите.

С новия треньор Уве Рьослер тимът на Дюселдорф има само 17 точки и остава трети отзад напред.аНаследникът на Фридхел Функел чака първата победа след две равенства, както и днешната тежка загуба.