Топалова и Аршинкова загубиха в Тунис

Топалова и Аршинкова са на четвъртфинал на двойки.
Снимка: Иво Димитров

Националките на България за „Фед къп“ Гергана Топалова и Петя Аршинкова отпаднаха във втория кръг на тенис турнира в Монастир, Тунис, който е с награден фонд 15 хиляди долара.

Третата в схемата Топалова отстъпи на Карол Моне от Франция с 1:6, 4:6 за 76 минути игра. Българката, която на 22 февруари ще навърши 20 години, допусна три пробива в мача и не достигна до точка за брейк.

Преди това четвъртата поставена Петя Аршинкова загуби от участващата с „уайлд кард“ тенисистка от Хонконг Адития Карунаратне след 6:4, 2:6, 4:6 за повече от два часа и половина игра. Пловдивчанката допусна решителен пробив в заключителния гейм на третата част.

По-късно днес четвъртите поставени Топалова и Аршинкова ще играят на четвъртфинал на двойки срещу Лаура Бьонер (Германия) и Мария Ткачова (Русия).