Баскетболистите ни стартираха със загуба от Гърция

Национален отбор по баскетбол за мъже
Снимка: bgbasket.com

Мъжкият национален отбор на България стартира със загуба в група "Н" на квалификациите за Европейското първенство по баскетбол за мъже през 2021 година.

Възпитаниците на Росен Барчовски загубиха гостуването си на Гърция с 63:73 точки.

Българският тим игра много добре в срещата, която беше доста равностойна.

През първите 10 минути българските национали имаха предимство в резултата, но в края на частта гърците вкараха четири поредни наказателни удара и направиха обрат 19:17.

В началото на втората част българите отново поведоха с 22:19, но съперниците им обърнаха 29:28 след тройка на Линос Хрисикопулос.

На почивката играчите на Гърция водеха с 40:34 и продължиха да имат предимство в резултата и през третата четвърт.

Три минути преди сирената след кош на Димитър Димитров България намали пасива си на 62:64. Гърците обаче отговориха със серия от 9:0 и поведоха със 73:62, което беше и най-голямата разлика в мача.

Националите пък до края вкараха само един наказателен удар и загубиха двубоя.

Най-резултатен за българския тим беше Димитър Димитров с 15 точки и 7 борби, Дий Бост добави 14 точки и 8 асистенции, а с 10 точки завършиха Йордан Минчев и Станимир Маринов.

За Гърция се отличиха Лефтерис Бохоридис с 19 точки и Линос Хрисикопулос с 13.

Във втория си мач от европейските квалификации България е домакин на Латвия на 24 февруари от 19.00 часа в "Арена Ботевград".

Латвийците загубиха у дома си от Босна и Херцеговина с 61:62 точки в другия мач от нашата група.

Гърция - България - 73:63 (19:17, 21:17, 14:12, 19:17)

Състав на България: Станислав Ваклинов 8, Дий Бост 14, Чавдар Костов 3, Йордан Минчев 10, Христо Захариев (Станимир Маринов 10, Александър Янев 2, Димитър Димитров 15, Божидар Аврамов 1, Павлин Иванов 0)