Ботев (Враца) надигра Арда

Ботев (Враца)

Футболният Ботев (Враца) победи гостуващия Арда (Кърджали) с 3:1 в първа среща от 22-ия кръг на елитното ни първенство. За врачани това е първи домакински успех от октомври насам. Това е и дебютна победа за старши треньор на Ботев Антони Здравков. Домакините вкараха първия гол още в трета минута на мача. При центриране от ъглов удар Илия Миланов подаде към оставения непокрит Аласан Н'Диайе и новото попълнение на врачани се разписа с глава. В 19-ата минута гостите изравниха. Емил Мартинов асистира на Светослав Ковачев, който направи 1:1. Седем минути по-късно Ботев отново поведе. При едно центриране на Том топката рикошира в Матеус Леони и така Петко Ганев се оказа на чиста позиция в наказателното поле. Бранителят без проблеми се разписа за 2:1. В 35-ата минута Арда беше близо до ново изравняване. Спас Делев изпълни отлично пряк свободен удар от близо 30 метра, но топката срещна страничният стълб на вратата на съперника. В 63-ата минута домакините стигнаха до трети гол. Отново центриране от корнер на Том, след което Илия Миланов засече с глава за 3:1.

Среща от 22-ия кръг на първенството:
Ботев (Враца) - Арда (Кърджали) - 3:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Аласан Н'Диайе 3, 1:1 Светослав Ковачев 19, 2:1 Петко Ганев 26, 3:1 Илия Миланов 63
съдия: Радослав Гидженов