Черно море и Левски не се победиха в здрав мач на "Тича"

Черно море - Левски

Съставите на Черно море и Левски завършиха наравно 2:2 в здрав мач от 22-ия кръг на елитното ни футболно първенство, изигран на стадион "Тича". Две от попаденията в срещата паднаха в последната минута от добавеното време на мача, като първо Левски поведе, а секунди по-късно Черно море изравни. Двата отбора завършиха мача с по десет души на терена.

Домакините започнаха по-активно срещата и първи стигнаха до по-сериозно голово положение. В 10-та минута Матиа Курьор засече от 4-5 метра топката след центриране отдясно, но тя се отби в напречната греда. В 14-та минута Черно море поведе в резултата. Исмаил Иса се пребори за топката в централната част на терена, напредна отдясно и центрира, а Матиа Курьор засече топката с плонж с глава за 1:0 за домакините. В 19-та минута Левски успя да изравни резултата при първата си по-сериозна атака. Стайн Спиерингс бе изведен зад защитата на Черно море, вратарят на домакините Миодраг Митрович тръгна неразчетено да пресреща нидерландеца, а той с техничен удар го прехвърли и изравни - 1:1. В 28-та минута при центриране отляво топката попадна у Матиа Курьор, който стреля, но вратарят на "сините" Милан Миятович успя да избие топката. В 38-та минута Черно море остана с 10 души на терена. Исмаил Иса получи жълт картон заради нарушение, но заради претенциите и реплики му към съдията получи веднага директен червен картон. В 41-та минута късметът бе на страната на гостите, след като Матиас Курьор напредна отдясно, навлезе в наказателното поле и стреля, но топката се отби в гредата.

В 53-та минута домакините можеха да вкарат нов гол. След центриране от корнер топката достигна до Димитриос Хантакиас, който стреля със странична ножица, но вратарят на Левски Милан Миятович улови. В 69-та минута Станислав Костов получи отличен пас и стреля по диагонал, но топката премина встрани от вратата на домакините. В 71-та минута Стайн Спиерингс стряла много опасно, но вратарят на Черно море Миодраг Митрович показа класа и спаси. В 75-та минута и Левски остана с 10 души на терена, след като капитанът на "сините" Иван Горанов получи втори жълт и съответно червен картон. В 76-та минута Мартин Минчев засече топката с глава след центриране от корнер, но вратарят на гостите Милан Миятович успя да избие. В 80-та минута Стайн Спиерингс стреля опасно от 25 метра, но вратарят на Черно море Миодраг Митрович успя да спаси. В 90+3 минута Дени Алар се възползва от неразчетено излизане на вратаря Миодраг Митрович и вкара за 2:1 за Левски. Секунди преди края на добавеното време Мартин Минчев успя да засече топката след центриране от корнер и донесе точка за Черно море.

Среща от 22-ия кръг на футболното ни първенство:
Черно море - Левски 2:2 /1:1/
голмайстори: 1:0 Матиа Курьор /14-та мин./, 1:1 Стайн Спиерингс /19-та мин./, 1:2 Дени Алар /90+3 мин./, 2:2 Мартин Минчев /90+3 мин./;