от 07.00 часа

Барселона разгроми Ейбар, Меси с 4 гола

Лионел Меси

Лионел Меси вкара четири гола и Барселона победи с 5:0 Ейбар в мач от 25-ия кръг на испанското футболно първенство, с което каталунците оглавиха класирането. Те водят с две точки пред Реал (Мадрид), който гостува на Леванте по-късно днес.

Меси вкара първите си две попадения в началото на мача след два индивидуални пробива, а в 40-та минута той се възползва от грешка в защитата на гостите и покачи на 3:0. Така аржентинецът прекрати най-дългата си серия без попадение за Барселона, след като не се бе разписвал в преднишните четири мача на каталунците. Меси вкара четвъртия си гол в 87-та минута, а Артур оформи крайния резултат две по-късно.

Ейбар е 16-и в класирането с две точки над първия под чертата на изпадащите Майорка.