Лайпциг разгроми Шалке насред Гелзенкирхен

Шалке - Лайпциг

Очакваният с голям интерес сблъсък между Шалке и Лайпциг се превърна в моноспектакъл на госта от източната част на Германия, който спечели с 5:0 насред Гелзенкирхен и така запази напълно реални шансове за първа титла в местното футболно първенство.

Лайпциг взе аванс в резултата още в първата минута на мача, когато Марсел Забитцер вкара с далечен удар. Игровото предимство на "биковете" се материлизира в нов гол час по-късно, когато Тимо Вернер вкара за 2:0 с 20-ия си шампионатен гол за сезона. Попадението прекърши играчите на Шалке и в 68-мата минута Марсел Халщенберг реализира за 3:0.

В последните десет минути Лайпциг оформи разгромния си успех с нови голове на Анхелиньо и Емил Форсберг и по този начин събра 48 точки. Играчите на Юлиан Нагелсман изостават само на точка от лидера Байерн (Мюнхен), а Шалке остава на шесто място в класирането с 36 точки и без победа в първенството вече пет поредни кръга.