от 12.00 часа

Атлетико (Мадрид) се изкачи до третото място в Ла Лига

Снимка: спортал

Атлетико (Мадрид) спечели срещу гостуващия Виляреал с 3:1 в среща от  25-ия кръг на испанския футболен шампионат.

Така възпитаниците на Диего Симеоне се изкачиха на трето място в Ла Лига с 43 точки актив, на 12 точки зад лидера Барселона.

Гостите от Виляреал откриха резултата в 16-ата минута с гол на Пако Алкасер.

Анхел Корея изравни резултата за Атлетико пет минути преди края на първото полувреме, а в 60-ата минута Коке направи пълен обрат след асистенция на Корея.

В 74-ата минута домакините покачиха на 3:1. Точен беше Жоао Феликс, който получи отличен пас от Коке.

Виляреал остава на седма позиция в класирането с 38 точки актив.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.