Айнтрахт (Франкфурт) загуби у дома от Унион (Берлин)

Айнтрахт (Франкфурт)

Футболистите на Айнтрахт (Франкфурт) продължават с колебливите си и непостоянни изяви през този сезон. След успеха в турнира Лига Европа преди дни над Залцбург, снощи в мач от 23-ия кръг на германското първенство Айнтрахт загуби домакинството си от Унион (Берлин) с 1:2. Загубата остави тима на 11-ото място в класирането с 28 точки, а столичани имат една повече на 10-ата позиция. Лидерът Байерн (Мюнхен) е далеч напред с 49 точки.

През първата част двата отбора играха сравнително скучен футбол без нито едно чисто голово положение. Играта бе равностойна с много битка в средата на терена.

След почивката домакините осъществиха натиск, но груба грешка в защитата позволи на Себастиан Андерсон да вкара първия гол в срещата, след като се възползва от подаване на Кристофер Ленц. Гостите шокираха публиката в 67-ата минута, като при добра атака Андерсон атакува Еван Н'Дика, който сбърка и прати топката в собствената си врата - 0:2.

Крайното 1:2 дойде отново след автогол - в 79-ата минута Флориан Хюбнер не се намеси по най-добрия начин, когато Андре Силва игра технично с пета, и прати топката в собствената си врата.