от 09.00 часа

Виктория Томова спечели на рождения си ден

Виктория Томова
Снимка: Георги Семерджиев

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Съндърланд (Великобритания) с награден фонд 25 хиляди долара.

На връх 25-ия си рожден ден водачката в схемата направи обрат и се наложи над съименичката си Виктория Мунтеан от Франция с 3:6, 6:3, 6:0 след повече от два часа игра.

Томова започна лошо срещата и загуби първите четири гейма и отстъпи с 3:6. Томова поведе с 4:2 във втората част, а след 4:3 спечели оставащите осем гейма, за да затвори мача за 2 часа и 12 минути.

Миналата седмица софиянката отстъпи на финала на турнира в Глазгоу.

Българката си осигури 5 точки за световната ранглиста и 408 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще играе срещу участващата с "уайлд кард" 14-годишна представителка на домакините Ева Шоу.