Драганова четвърта на бухалки в Будапеща

Вая Драганова
Снимка: БФХГ

Вая Драганова зае четвърто място на бухалки и се класира шеста на финалите на обръч, топка и лента при жените на международния турнир по художествена гимнастика "Грация къп" в унгарската столица Будапеща.

Националката и представителка на клуб "Левски Триадица", която завърши на седма позиция в многобоя, изигра съчетанието си на бухалки много добре, но на другите уреди допусна грешки.

На финалите при девойките Виктория Георгиева е пета на въже и пета на топка, а Христина Първанова завърши на пето място на лента и на седмо на бухалки.

И за двете това е първо голямо състезание по ФИГ и първи финали.

Георгиева и Първанова са национални състезатели и представителки на клуб "Левски Триадица".

В клубния турнир А категория Елица Йорданова от клуб Левски Триадица спечели златен медал в многобоя при жените.

В 20-о издание на турнира "Грация къп" в Будапеща участваха 478 гимнастички от над 30 държави.