от 07.00 часа

Манчестър Сити обърна Реал, а Лион повали Ювентус

Кевин де Бройне вкарва от дузпа победния гол за Сити.

Отборът на Манчестър Сити постигна обрат срещу Реал (Марид) и спечели гостуването „Сантиаго Бернабеу“ с 2:1 в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига по футбол. Домакините поведоха след попадение на Иско (60 мин), но Габриел Жежус (78) и Кевин де Бройне (83 - дузпа) направиха реванша на англичаните по-лесен. В 87-ата минута капитанът на Реал – Серхио Рамос, получи директен червен картон и ще пропусне реванша в Манчестър.

Реал вече е без победа в три поредни мача преди неделното дерби с Барселона, отново на „Бернабеу“.

В другия мач Лион постигна победа с 1:0 над Ювентус. Французите изиграха добро първо полувреме, когато вкараха и единствени гол – Люка Тусар се разписа в 31-ата минута. След почивката италианците доминираха, но направи много пропуски пред вратата на Антони Лопеш, а попадение на Пауло Дибала бе отменено заради засада. Победата е първа за Лион над Ювентус в историята.