ЦСКА 1948 надигра трудно Монтана

ЦСКА 1948 надигра с 2:0 Монтана
Снимка: sportal.bg

Лидерът в класирането ЦСКА 1948 надигра с 2:0 третия Монтана в първата среща от 21-ия кръг на Втора футболна лига.

Така „червените“ поведоха с три точки на върха пред втория Септември, който обаче има две срещи по-малко.

Ивайло Климентов откри резултата в 43-ата минута, а в 89-ата Гущеров вкара втори гол след точно изпълнение на дузпа.

Нарушението бе на вратаря Симеонов срещу Даниел Младенов.

Първоначално Симеонов спаси 11-метровия наказателен удар, но реферът Георги Николов нареди той да бъде пребит заради това, че вратарят на гостите бе излязъл напред преди изпълнението.

За това свое действие Симеонов получи и втори жълт картон, а Гущеров вкара на полевия футболист Владимир Айтов, тъй като гостите вече бяха извършили трите смени.

В 45-ата минута и Монтана имаше шанс да вкара от дузпа, но Тони Тасев шутира над вратата.