от 12.00 часа

Монтана 2003 с категорична победа в Стара Загора

Баскетболистките на Монтана 2003 (в бяло) спечелиха с 31 точки разлика.

Женският отбор на Монтана 2003 постигна убедителна победа над Локомотив (Стара Загора) с 88:57 като гост в среща от Първа четворка на женската баскетболна „А“ група.

Двубоят вървеше равностойно в първите му 5 минути, но след това Монтана подхвана серия от 8:0 и се изстреля напред със 17:8. До края на частта момичетата на Стефан Михайлов увеличиха преднината си на 13 точки и се оттеглиха на кратка почивка при резултат 24:11.

Локомотив се амбицира през втората четвърт и воден от силните изяви на Дебора Филипова, реализирала 9 от 16-е точки в периода, успя да скъси дефицита от 17 на 10 точки. Монтана продължи да води и на голямата почивка - 39:27.

Гостенките методично увеличаваха преднината си в третата четвърт и в края на периода тя достигна до 21 точки. По-освободена игра в последната част позволи на Монтана да вдигне аванса си на 31 пункта и да вземе лесна победа с 57:88.

Габриела Костова поведе реализаторите за Монтана с 14 точки, а Димана Макариева и Гергана Николова добавиха по 12 точки. Дебора Филипова реализира 27 точки за Локомотив, а Преслава Колева завърши с “дабъл-дабъл” 11 точки и 10 борби.