Черно море изненада Лудогорец в Разград

Лудогорец - Черно море
Снимка: ludogorets.com

Футболистите на Черно море победиха с 1:0 шампиона Лудогорец във футболна контрола на стадион "Хювефарма Арена" в Разград. Срещата се игра в две полувремена от по 40 минути. Мачът беше първи за домакините след паузата в шампионата заради пандемията от коронавируса, докато резервите на варненци по-рано днес загубиха с 0:1 от Дунав Русе в друга проверка на "Тича". Единственото попадение в мача реализира Исмаил Иса в 22-ата минута. Нападателят получи пас по тревата от ляво от Мартин Минчев и отблизо преодоля вратаря Рафаел Дос Сантос.

В 38-ата минута Марселиньо пропусна най-доброто положение за разградчани през първото полувреме. Той получи топката около точката на дузпата и стреля в левия ъгъл на вратаря Миодраг Митрович, който успя да избие. Старши треньорът на разградчани замени десет играчи на почивката, но опитите на домакините да стигнат до изравняване през втората част останаха безуспешни. В 74-ата минута Якуб Шверчок можеше да направи 1:1, след като беше изведен на добра позиция, но  Митрович спаси удара на полския нападател.

Сезонът в елита, който беше прекъснат през март заради пандемията от Covid-19, се подновява на 5 юни.