Тежка загуба за Десподов и Щурм

Кирил Десподов
Снимка: SK Sturm

Националът Кирил Десоподов и неговият Щурм (Грац) записаха тежка загуба с 2:5 при гостуването на осигурилия вече титлата си в Австрия тим на Ред Бул (Залцбург) в двубой от 31-ия кръг на първенството по футбол. Българинът започна като титуляр и беше заменен в 63-ата минута при резултат 0:2.  В 22-ата минута Удейеми вкара за домакините и резултатът се запази до края на първото полувреме. След почивка играчите на Ред Бул увеличиха натиска и с попадения на Онгуене (53), Собослай (73), Койта (85) и Бериша (88) затвърдиха успеха. За Щурм попаденията отбелязаха Китейшвили (79) и Домингес (87).

Отборът на Десподов, който доскоро бе воден от бившия треньор на ЦСКА София - Нестор Ел Маестро, допусна пета поредна загуба, шести е в класирането на шампионската група и няма шансове за участие в европейските турнири.