Тонислав Йорданов донесе три точки за Етър срещу Витоша

Етър
Снимка: Сайт на Етър

Отборът на Етър спечели с 1:0 у дома срещу Витоша в мач от втората осмица на елита. Преотстъпеният от ЦСКА Тонислав Йорданов донесе трите точки за "болярите" с попадение от фаул още в 6-а минута.

Победата запази шансовете на Етър за второто място в група А на втората осмица.

Срещата бе последен мач за Витоша в елита, а от следващия сезон бистричани ще се подвизават във Втора лига.

Младежкият национал Тонислав Йорданов откри резултата още в 6-а минута от пряк свободен удар. Нападателят, който е в Етър под наем от ЦСКА, стреля не особено силно, но вратаря на Витоша се намеси неубедително и допусна топката в мрежата.

В средата на първата част Йорданов бе близо до втори гол, но ударът му премина на сантиметри от вратата.

Две минути преди почивката и влезлият като резерва на мястото на контузилия се Здравко Илиев - Кольо Станев, се озова на стрелкова позиция, но стреля над вратата.

Витоша можеше да си тръгне с точка от "Ивайло", но в добавеното време на мача резервата Запро Динев не успя да преодолее вратаря на домакините Христо Иванов, който изби с крак