Шефилд Юнайтед съкруши Челси

Снимка: Спортал

Шефийлд Юнайтед победи гостуващия Челси с 3:0 в 35-ия кръг на английското футболно първенство.

Възпитаниците на Крис Уайлдър спечелиха за трети път в четири мача и с актив от 54 точки се изкачиха на шестото място в класирането.

Лондончани пък останаха на третата позиция с 60 точки, след като допуснаха едва второ поражение в последните си девет срещи.

Челси имаше сериозно предимство във владеенето на топката на "Брамъл Лейн", но така и не успя да създаде чисто положение пред вратата на домакините.

В същото време Шефийлд се възползва почти максимално от шансовете си и взе добър аванс до почивката.

Дейвид МакГолдрик откри резултата в 18-ата минута с добавка отблизо, след като вратарят Кепа Арисабалага успя само да избие удар от въздуха от 12-13 метра на Оливър МакБърни.

Четвърт час по-късно МакБърни удвои с глава след центриране от ляво на Енда Стивънс.

В 77-ата минута домакините решиха всичко с трети гол. При контраатака резервата Лис Мусе се измъкна от дясно и центрира по тревата в наказателното поле, Антонио Рюдигер изчисти лошо право към МакГолдрик, който отблизо направи резултата класически.