Уулвърхемптън си върна шестото място във Висшата лига

Уулвърхемптън - Евертън 3:0

Уулвърхемптън победи гостуващия Евертън с 3:0 в 35-ия кръг на английското футболно първенство.

Възпитаниците на Нуно Ешпирито Санто вече с актив от 55 точки си върнаха шестото място, а гостите от Ливърпул остават 11-ти с 45 пункта.

Първото полувреме не бе на високо ниво, но във втората минута на допълнителното време Люка дин фаулира Поденсе на границата на наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Раул Хименес бе точен и откри резултата.

Минута след подновяването на играта Дендонкер се разписа с глава, след като засече центриране на педро Нето от фаул.

Жота направи резултата класически в 74-ата минута. Нападателят вкара красив гол след асистенция на Невеш.

В 87-ата минута Адама Траоре направи страхотен пропуск за Уулвс. Юношата на Барселона получи топката на празна врата и от непосредствена близост я прати в напречната греда.