Астън Вила надви Кристъл Палас

Астън Вила - Кристъл Палас 2:0

Астън Вила победи гостуващия Кристъл Палас с 2:0 в 35-ия кръг на английското футболно първенство.

Възпитаниците на Дийн Смит вече с актив от 30 точки се изкачиха на 18-та позиция и се намират 4 пункта от спасителното 17-то място, което заема Уотфорд.

Още в 8-ата минута Мамаду Сако от гостите прати топката в мрежата, но съдията поиска справка с ВАР, след което реши, че е имало игра с ръка и резултатът остана непроменен.

Астън Вила отговори с пропуски на Самата и Грийлиш. Две минути преди края на първата част Бентеке направи страхотен пропуск за Кристъл Палас.

Все пак в четвъртата минута на добавеното време резултата бе открит. Домакините от Астън Вила стигна до гол чрез Трезеге.

След почивката срещата продължи да бъде изключително динамична. В 47-ата минута Ван Анхолд извърши нарушение и Марк Аткинсън даде дузпа за домакините. Последва преглед на ситуацията с ВАР и наказателният удар бе отменен.

В 59-ата минута Трезеге бе изведен в чиста позиция с плътен удар покачи на 2:0.

До края на срещата и двата тима имаха положения да променят резултата, но до нов гол не се стигна.