от 15.00 часа

Тотнъм постигна обрат срещу Арсенал

Тотнъм - Арсенал

Тотнъм направи обрат от 0:1 до 2:1 у дома в дербито на Северен Лондон срещу Арсенал.

"Артилеристите" поведоха с попадение на Александър Лаказет в 16-ата минута. Френският нападател се разписа с удар от дистанция след подаване на Гранит Джака.

Само три минути след това сон Хьон-Мин се възползва от груба грешка в защитата на гостите и с техничен удар изравни за 1:1.

Силен шут на Бен Дейвис срещна гредата на вратата на Арсенал в 31-ата минута на двубоя.

След почивката и двата отбора имаха шансове за попадение, като късметът беше на страната на домакините. Девет минути преди изтичане на редовното време Сон центрира от ъглов удар и Тоби Алдервайрелд с глава реализира решителното попадение в срещата.

Три кръга преди края на сезона Тотнъм се изкачи до осмо място в класирането във Висшата лига с 52 точки, докато Арсенал има две точки по-малко на деветата позиция.