Наполи и Милан си поделиха 2:2

Наполи направи равенство 2:2 у дома срещу Милан в дербито от 32-ия кръг в шампионата на Италия.

След точно 20 минути игра Анте Ребич центрира към Тео Ернандес и той даде аванс в полза на "росонерите". В 34-ата минута вратарят Джанлуиджи Донарума не можа да хване топката при изпълнение на пряк свободен удар, а Джовани ди Лоренцо прати топката зад голлинията.

Последваха пропуски на Марио Руи и Фабиан Руис, а малко преди почивката Донарума спаси удар на Пьотър Желински.

В 60-ата минута Дрийс Мертенс направи обрат за неополитанците след нова неточност от Донарума.

В 73-ата минута на двубоя Франк Кесие възстанови равенството с точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Никола Максимович срещу Джакомо Бонавентура.

Три минути преди изтичане на редовното време Алексис Салемакерс получи втори жълт и съответно червен картон и остави гостуващия отбор с човек по-малко на терена.

След това равенство Милан заема седмото място с актив от 50 точки, докато Наполи има две точки повече на шеста позиция.

В друга среща от кръга Сампдория се наложи с 3:1 при гостуването срещу Удинезе и вече има актив от 35 точки на 14-то място в класирането. Фабио Куалярела, Федерико Бонацоли и Маноло Габиадини бяха точни в полза на гостите. Удинезе е на 15-ата позиция също с 35 спечелени точки.