Интер на четвъртфинал след 2:0 над Хетафе

Отборът на Интер се класира за четвъртфиналите на турнира по футбол Лига Европа след победа с 2:0 над Хетафе на стадиона в Гелзенкирхен (Германия). Головете вкараха Ромелу Лукаку (33) и Кристиан Ериксен (84), а Хорхе Молина изпусна дузпа за испанците в 76-ата минута. Така Интер прекъсна серия от шест поредни двубоя без победа срещу испански съперник, като преодоляха осминафиналите на турнира след три поредни провала. Крайният победител се реши в един мач, защото преди пандемията през месец март Хетафе отказа да гостува в Милано. Следващият съперник на Интер е победителят от сблъсъка Рейнджърс - Байерн (Леверкузен) - 1:3 в първата среща.

Очаквано Манчестър Юнайтед продължи на четвъртфиналите след 2:1 като домакин на ЛАСК и 5:0 в първия мач в Австрия. Мениджърът на англичаните Оле Гунар Солскяер пусна почти изцяло резервни футболисти. Гостите поведоха в 55-ата минута с гол на Филип Визингер, но Джеси Лингард (57) и Антони Марсиал (88) обърнаха резултата. Следващият противник на Манчестър Юнайтед е датският Копенхаген.