Елена Митева защити титлата си

Снимка: atletikabg.com

Едни от най-силните резултати в първия ден на националния шампионат по лека атлетика на открито за мъже и жени в София бяха постигнати на финалите на 100 метра с препятствия за жени и на 110 метра с препятствия за мъже.

Елена Митева (СК Костенец) защити титлата си от миналата година. Тя записа 13.40 секунди в сериите, а съотборничката й Никол Андонова 14.14. Двете доминираха и на финала с лични рекорди: 13.30 на Митева и 13.75 на Андонова, която спечели и среброто на 100 метра с препятствия. Ива Александрова (Спортико, София) е бронзова медалистка в дисциплината с 14.00 секунди.

В мъжкия финал Станислав Станков (Супер спорт, Варна) бе с класи над останалите и с личен рекорд от 13.93 секунди спечели златото за втора поредна година на мократа писта на националния стадион "Васил Левски".