Царско село стартира с убедителен успех над Етър в първенството

Царско село - Етър
Снимка: sportal.bg

Футболистите на Царско село победиха с 3:0 у дома Етър в последния мач от първия кръг в Първа Лига и излезе на първо място в класирането. В 20-ата минута домакините стигнаха до първия гол в срещата. Защитата на Етър не изчисти добре топката. Кълбото стигна до Андерсон Кордейро, който с бомбен удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на гостите.

Втората част започна силно за отбора, воден от треньора Любослав Пенев. Две минути след подновяването на играта Борис Галчев центрира от фаул в наказателното поле към Антонио Георгиев, който с глава вкара за 2:0. Пламен Крачунов направи нарушение, за което получи втори жълт картон и остава Етър с човек по-малко на терена в 64-ата минута. Три минути след това Иван Скерлев си вкара автогол. Резервата Стефан Христов засече с глава центриране в наказателното поле, топката срещна гърба на бранителя и влезе във вратата на гостите за трети път.

Мач от първия кръг в Първа лига:
Царско село - Етър 3:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Андерсон Кордейро 20, 2:0 Антоно Георгиев 47,3:0 Иван Скерлев 67-автогол
червен картон: Пламен Крачунов (Етър) 64
жълти картони: Ивайло Марков (Царско село), Пламен Крачунов (Етгър)
главен съдия: Радослав Гидженов