Шахтьор (Донецк) и Севиля са последните полуфиналисти в Лига Европа

Окампос е вкарала току-що победния гол за Севиля.

Изиграни бяха последните два четвъртфинала на футболния турнир Лига Европа, който продължава в Германия - резултатите:

Шахтьор (Донецк) - Базел 4:1

Севиля - Уувърхемптън 1:0

Полуфиналните двойки са: Интер (Милано) - Шахтьор и Манчестър Юнайтед - Севиля.

Шахтьор успяха да поведат още във втората минута след удар с глава на бившия нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш. След продължилия натиск пред вратата на Базел, в 22-та минута Тайсон покачи на 2:0.

Развръзката дойде в самия край на мача, когато след оживена игра на Базел се стигна до дузпа в тяхното наказателно поле, реализирана от Алан Патрик за 3:0, а в 88-та минута Додо покачи резултата до 4:0. В добавеното време швейцарците заслужено стигнаха до почетен гол на Ван Волфсфинкел.

В другият четвъртфинален мач от Лига Европа Севиля изненада Уувърхамптън в самия край на срещата.

От самото начало англичаните опитаха да наложат натиск върху съперника и го принудят да сгреши. Усилията им доведоха до дузпа още в 11-та минута, но Раул Хименес не се възползва от възможността и резултатът остана равен. Веднага след това севилци се активираха и създадоха първата си голова възможност, но също безуспешна.

Второто полувреме и двата отбора показа по-предпазлива игра като испанците определено демонстрираха повече увереност и динамика, но стигнаха до гол едва в 88-та минута, когато Окампос отбележи с глава след прецизно центриране на Банега.