Рони О‘Съливан надигра Марк Уилямс в Шефилд

Рони О'Съливан е на полуфинал.

Рони О‘Съливан надигра Марк Уилямс в четвъртфиналите на Световното първенство по снукър в Шефилд с 13-10 фрейма.

Двамата стартираха последната сесия от сблъсъка си при равен резултат – 8-8, след като Ракетата спечели втория сеанс с 6-2. Първите две партии за вечерта не предложиха високи точкови серии, като първи на таблото се разписа уелсецът, а след това последва фрейм за англичанина. Серия от 52 не беше достатъчна за петкратния световен шампион и Уилямс, трикратен първенец на планетата, открадна партията.

Сенчъри брейк от 104 възстанови паритета преди 15-минутната почивка, а до края на мача Рони записа нови три партии на сметката си – 61 и 65 в 21-ия фрейм, и 133 в 22-ия. 13-та спечелена партия от Гения от Чигуел дойде след извадена черна топка.

На полуфиналите той ще се изправи срещу Марк Селби, който надви категорично Нийл Робъртсън с 13-7. Ракетата ще търси реванш от Веселяка от Лестър за загубения финал в "Крусибъл" през 2014 година.

Шотландецът Антъни Макгил е последният полуфиналист в Шефилд, след като надви Кърт Мафлин с 13-10.