от 21.00 часа

Ливърпул започна защитата на титлата си с трудна победа

Ливърпул - Лийдс

Футболистите на Ливърпул се наложиха трудно с 4:3 при домакинството си срещу новака в елита Лийдс в мач от първия кръг във Висшата английска лига. Попадение на Мохамед Салах от дузпа две минути преди края на редовното време осигури победното начало на сезона за шампионите. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за нарушение в наказателното поле на Родриго срещу Фабиньо.

"Червените" поведоха в резултата още в четвъртата минута, когато също получиха правото да изпълняват 11-метров наказателен удар, който отново беше реализиран от Салах. "Белите" изравниха в 12-ата минута чрез Джак Харисън, който се пребори със защитата на домакините и с точен удар преодоля Алисон. Ливърпул си върна преднината чрез удар с глава на Върджил ван Дайк. Нидерландецът се разписа отблизо след центриране от корнер на Андрю Робъртсън. Патрик Бамфорд изравни след половин час игра при груба грешка в защита на Ван Дайк. Домакините направиха резултата 3:2 чрез Салах в 33-ата минута, но в средата на втората част гостите отново изравниха с гол на Матеуш Клих. Две минути преди изтичане на редовното време се стигна до втората дузпа за Ливърпул и хеттрика на Мохамед Салах, осигурил победен старт на сезона за 19-кратните шампиони на Англия.

Лийдс се завърна в елита под ръководството на Марсело Биелса след близо две десетилетия отсъствие от Висшата лига.