Лудогорец начело в Първа лига след успех над Локомотив (Пд)

Лудогорец

Шампионът Лудогорец победи с 3:1 у дома носителя на националната купа Локомотив (Пловдив) в мач от петия кръг на футболния ни шампионат в Първа лига. През първата част гостите играха по-добре и имаха няколко чисти голови положения. В самото начало Лукас Салинас шутира опасно, но топката излезе в аут, а малко по-късно удар на Димитър Илиев се отби в Драгош Григоре и затрудни вратаря Ренан, който извади кълбото в корнер. В 15-ата минута Салинас отново опита да затрудни стража на домакините, но ударът на нападателя отново излезе в аут. В 35-ата минута Локомотив направи изключителен пропуск. Топката достигна до Димитър Илиев, който подаде към Кристиян Илич и той стреля в Ренан.

Седем минути след началото на второто полувреме гостите от Пловдив поведоха в резултата. Бирсент Карагарен с удар от дистанция даде аванс за "черно-белите". Десет минути по-късно шампионите изравниха, давайки начало на обрата. Антон Недялков проби по левия фланг и намери в наказателното поле Доминик Янков, който засече топката във вратата за 1:1. В рамките на само две минути отборът от Разград достигна до нови две попадения, които се оказаха решителни за крайния изход на мача. В 79-ата минута домакините взеха аванс с удар от дистанция на Алекс Сантана. Само 120 секунди след това Елвис Ману се разписа, след като засече във вратата опит да удар на Клаудиу Кешерю.

След този успех "зелените" отново са на първо място в класирането с актив от 12 точки. Локомотив е с 9 точки на петата позиция в Първа лига.

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 3:1 (0:0)
голмайстори: 0:1 Бирсент Карагарен 52, 1:1 Доминик Янков 62, 2:1 Алекс Сантана 79, 3:1 Елвис Ману 81
жълти картони: Алекс Сантана (Лудогорец) Лукас Масоеро, Момчил Цветанов, Анте Аралица, Кристиан Илич, Диниш Алмейда (Локомотив)