ПАОК изхвърли Бенфика от Шампионската лига

ПАОК победи с 2:1 португалския Бенфика в Шампионската лига

Гръцкият ПАОК изхвърли португалския Бенфика от Шампионската лига по футбол, след като го победи с 2:1, в мач от 3-ия квалификационен кръг.

Гостите от Португалия започнаха по-силно, но швейцарския национал Харис Сеферович пропусна няколко възможности.

В 26-ата минута вратарят на ПАОК Живко Живкович успя да избие страхотен удар на Адел Таарабт, а малко след това Пици уцели гредата от пряк свободен удар.

Едва в 63-ата минута ПАОК организира първата си опасна атака и успя да открие резултата.

Чуба Акпом проби по левия фланг и центрира към Янулис, който отклони топката за 1:0.

Четвърт час преди края Андрия Живкович напредна и с плътен изстрел от границата на наказателното поле вкара втори гол за гърците.

Бенфика успя да върне едно попадение чрез Рафа Силва, но чак в 4-ата минута на даденото от рефера допълнително време.