Крамарич започна сезона с хеттрик

Андрей Крамарич реализира хеттрик и донесе победата на Хофенхайм с 3:2 над домакина Кьолн в първия кръг на германското футболно първенство.

Хърватският нападател откри резултата в четвъртата минута, когато пресече лошо върната топка от Йонас Хектор към вратаря Тимо Хорн и хладнокръвно реализира. Себастиан Андерсон изравни с глава в средата на полувремето, но секунди преди почивката Крамарич отново даде аванс на гостите от дузпа.

Доминик Дракслер изравни за втори път в 86-ата минута, но в добавеното време хърватинът донесе успеха на Хофенхайм с точен удар от 15 метра.

Миналогодишният шампион на втора Бундеслига Арминия Билефелд стигна до 1:1 при гостуването на Айнтрахт, а друг новак Щутгарт стартира с домакинско 2:3 срещу Фрайбург при завръщането си в елита.

Херта отнесе с 4:1 като гост Вердер Бремен, който едва се спаси от изпадане в предишния сезон с баражи.

Аугсбург пък стартира кампанията с успех с 3:1 на терена на Унион в Берлин.