Левски се разправи с ЦСКА 1948

Левски отнесе новака ЦСКА 1948 с 3:0 на "Герена" и постигна трета поредна победа в елита на българския футбол. "Сините" събраха 10 точки след шест изиграни мача и се изкачиха на четвъртата позиция в подреждането.

Домакините поведоха още в шестата минута. Паулиньо центрира от ляво, топката премина през куп от играчи, отби се от далечната греда и отскочи право към непокрития Насиру Мохамед, който отблизо я прати в мрежата.

Левски продължи да доминира, но към края на полувремето и ЦСКА 1948 стигна до някои ситуации. Най-добрата от тях дойде в 35-ата минута, когато Георги Русев центрира от дясно към далечната греда, оставеният непокрит Галин Иванов овладя и стреля по тревата от десетина метра, но не особено силно, заради което не затрудни  Николай Михайлов.

"Сините" започнаха много мотивирани след почивката. В 51-ата минута Борислав Цонев стреля опасно от фаул от левия ъгъл на наказателното поле, но Даниел Наумов направи страхотно спасяване.

Пет минути по-късно Борислав Цонев получи пас от Стайн Спиерингс от дясно и с прецизен удар от дъгата пред пеналта направи 2:0.

Левски продължи да доминира и в 63-ата минута направи аванса си класически. Борислав Цонев беше повален в наказателното поле от Симеон Петров и сам реализира отсъдената дузпа, записвайки втория си гол в мача.

Към края на мача и ЦСКА стигна до нови възможности. В 75-ата минута Галин Иванов пусна пас по тревата от дясно на границата на наказателното поле, но Михайлов направи двойно спасяване първо след удар на Андон Гущеров, а след това и при опита за добавка на Мартин Камбуров.

Малко по-късно Галин Иванов шутира на сантиметри край целта от десетина метра след центриране от корнер.  В 82-ата след нов корнер от ляво Симеон Петров засече с глава, но нацели гредата.

Левски - ЦСКА 1948 3:0

1:0 Насиру Мохамед 6

2:0 Борислав Цонев 56

3:0 Борислав Цонев 63-дузпа

Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Алекс Петков, Матео Стаматов, Стайн Спиерингс, Радослав Цонев (88-Илия Юруков), Борислав Цонев (80-Тома Даске), Насиру Мохамед (88-Марин Петков), Паулиньо (80-Станислав Иванов), Илия Димитров (72-Стивън Петков)

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Симеон Петров, Венцислав Василев, Лазар Марин, Ивайло Климентов, Серкан Юсеин (55-Васил Шопов), Ангел Бастунов (66-Андон Гущеров), Галин Иванов (85-Даниел Младенов), Георги Русев (46-Денислав Александров), Мартин Камбуров