Новак Джокович стигна финала в Рим

Новак Джокович
Снимка: Adria Tour

Четирикратният шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за финала на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,854 милиона евро.

Водачът в схемата надделя над 21-годишния норвежец Каспер Рууд със 7:5, 6:3 след малко повече от два часа игра.

Двубоят не беше лек за белградчанина, който допусна ранен пробив и изоставане от 1:3, а при 4:5 и подаване на съперника спаси два сетбола.

Джокович все пак взе първата част със серия от четири поредни гейма, а във втората дръпна с 5:2 по пътя си към крайната победа, негова 30-а в 31 мача през сезона, като единственото му поражение дойде след дисквалификация на Откритото първенство на САЩ заради неволен удар с топка срещу съдия на линията при завършено разиграване.

Сърбинът достигна до финала в Рим за втора поредна година.