Манчестър Сити с труден успех в Англия

Кевин де Бройне

Отборът на Манчестър Сити започна новия сезон във Висшата лига с победа. В среща от втория кръг "гражданите" надвиха трудно с 3:1 като гости Уулвърхемптън. Възпитаниците на Пеп Гуардиола отбелязаха чрез Кевин де Бройне от дузпа, Фил Фодън и Габриел Жезус. За домакините се разписа Раул Хименес.

Срещата започна на високо темпо с положения и пред двете врати. В 12-ата минута Патрисио отрази опасен удар на Де Бройне, но в 20-ата минута "гражданите" откриха резултата. Де Бройне навлезе в наказателното поле и бе повален от Саис. Гостите получиха дузпа, която Де Бройне реализира за 0:1.

След половин час Сити стигна до втори гол. Де Бройне изведе Стърлинг, подаде към Фодън и младокът на отлична позиция вкара за 0:2.

Уулвърхемптън се събуди към края на полувремето и създаде две добри ситуации. Де Бройне пък пропусна отличен шанс да направи резултата 0:3 излязъл сам срещу Патрисио.

През второто полувреме на два пъти Даниел Поденс не успя да завърши добри атаки, а удар на Рубен Невеш бе избит от голлинията.
В 77-ата минута "вълците" стигнаха до гол. Поденс мушна топката между краката на Де Бройне и центрира в наказателното поле, където Раул Хименес с глава вкара за 1:2.

Дълбоко в добавеното време Габриел Жезус нахлу в наказателното поле и нанесе силен удар, който рикошира в Коуди и влезе във вратата за крайното 3:1.