Голмайсторът на Етър: Няма да изпаднем

Преслав Боруков пази отлични спомени от престоя си на Острова
Снимка: архив

След четири години във футболното първенство на Англия Преслав Боруков се завърна в България. 20-годишният нападател бе част от Шефилд Уензди, но бе изненадващо освободен от клуба. Заради пандемията от Ковид - 19 Боруков не можа да продължи кариерата си в чужбина и се завърна в България. Нападателят подписа за един сезон с Етър и отбеляза два поредни мача голове срещу отборите на Левски и Локомотив (Пд). За негово и на Етър съжаление тимът на Петко Петков загуби и двата мача с 1:2 от Левски и с 1:3 от Локомотив.

"В индивидуален план последните два мача за мен бяха позитивни. Лошото е, че с Етър нямаме точка и се опитваме да се измъкнем от ситуацията. Имаме проблеми с липсата на основни футболисти. В деня на мача с Локомотив се събирахме, а преди това и не тренирахме. На Герена се представихме добре. Бяхме равностойни на Левски до 80 минутиа. Имахте наши шансове. Накрая ни вкараха гол от фаул. Не се израдвах за попадението, което отбелязах, защото бях 10 години на Герена. Отчасти съм юноша на Левски, отчасти на Шефийлд Уензди. Нещата с Ковид - 19 объркаха доста неща. Имаше разминавания, имаше проблеми с пандемията. Имаше 14 дни карантина, после отпадаше. Бях пред подписване в Гърция, но там условията не ме устройваха. Имах контакт с Етър, с Петко Петков, който е старши треньор и подписах договор до следващото лято. Мисля за доброто представяне на Етър. Ще се раздавам максималто за Етър, за да спасим тима от изпадане. Традциите тук са отлични, има куп причини, които не завися от нас и бяха против нас", каза Преслав Боруков. Чуйте още от него: