Лудогорец надигра Берое, буря прекрати мача

Лудогорец събра 16 точки, след като се наложи с 2:0 над Берое и оглави класирането след 7-ия кръг. Двете попадения бяха дело на Клаудио Кешерю и Сисиньо в рамките на 5 минути през първото полувреме.

Първата ситуация беше за гостите от Берое, които вкараха топката във вратата, но попадението беше отменено от съдията заради нарушение. След изпълнение на корнер Георги Ангелов свали с глава към Фал, който реализира, но попадението бе отменено заради нарушение на автора срещу Недялков. Секунди по-късно Ферейра се озова на отлична стрелкова позиция след добра атака на заралии отляво и шутира опасно, но Пламен Илиев спаси.

Разградският отбор откри резултата минути по-късно. Каули преодоля четирима футболисти на Берое в наказателното поле и намери непокрития Кешерю, който с удар по земя от 10-11 метра вкара за 1:0 в 18-ата минута на мача. Само след пет минути Доминик Янков затвърди добрата си форма и подаде чудесно на Сисиньо, който покачи на 2:0. В края на първата част Алуин Фал изпусна една добра опция за Берое след пас на Иван Минчев.

Второто полувреме започна с по-активна игра на Берое. Резервата Октавио Мантека затрудни с глава Пламен Илиев след центриране на Крум Стоянов, а в 58-ата минута Каули имаше шанс да накаже отново вратаря Василев.

След 60-ата минута над Разград се разрази истинска тропическа буря. Проливният дъжд затрудни максимално и двата отбора, действията им бяха крайно затруднени. На два пъти и електричеството спира, а в 80-ата минута съдията Ивайло Стоянов прекрати срещата. В края на мача попадение на домакините беше отменено заради засада, а вратарят Василев показа класа, след като в 91-ата минута спаси удар с глава на Ихинио Марин.