Ботев надигра Левски с 2:1

Снимка: Спортал

Отборът на Ботев (Пловдив) спечели с 2:1 като домакин на Левски в мач от 7-ия кръг на Първа лига по футбол. И двата гола за домакините отбеляза Атанас Илиев в 15-ата и 20-ата минута, а за „сините“ реализира Борислав Цонев от дузпа в 27-ата. С двете попадения Илиев вече е голмайстор на първенството със седем гола от седем мача. Левски прекъсна серията си от три поредни победи.

Столичани имаха претенции за дузпа още в 9-ата минута, когато Паулиньо шутира към вратата в наказателното, но топката се отби в лявата ръта на Виктор Генев. Съдията обаче не отсъди нищо.

Срещата бе белязана и с размирици в трибуната с фенове на гостите. През първото полувреме „сини“ привърженици от различни фракции се сбиха помежду си, наложи се намесата на жандармерия.