Славия с първа победа за сезона

Капитанът на Славия Янис Карабельов фаулира Борис Галчев от Царско село
Снимка: sportal.bg

Отборът на Славия победи Царско село с 1:0 в последна среща от седмия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в мача беше дело на национала Филип Кръстев в 72-ата минута.
За "белите" това е първа победа от началото на сезона, след като до момента отборът имаше едно равенство и пет загуби.
За тима на Царско село дебютираха новите попълнения Янис Геролему и Иван Бандаловски.

След равностойно начало на мача първата сериозна опасност пред една от двете врати дойде в 27-ата минута. Тогава при центриране от ъглов удар пред Антонис Стергиакис Мартин Кавдански стреля с глава, но топката се удари в гредата на "белите".
В последната минута на първата част гостите удариха още една греда. Борис Галчев стреля от пряк свободен удар, но топката кацна на горната греда.

Славия поведе в резултата в 72-ата минута. Емил Стоев центрира отлично от дясно към наказателното поле, където Филип Кръстев засече топката с глава за 1:0.
До края на мача играчите на Царско село се активизираха, но на два пъти Стергиакис отрази удари на съперникови футболисти.