Нефтохимик загуби от Динамо (Москва)

Снимка: фейсбук

Българският шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) завърши със загуба участието си в квалификациите на най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Момчетата на Николай Желязков отстъпиха на Динамо (Москва) с Цветан Соколов в състава с 1:3 (19:25, 23:25, 32:30, 11:25) в последния си мач от група D на надпреварата в Блайбург (Австрия).

В този двубой старши треньорът даде почивка на някои от титулярите си като Николай Николов и Жани Желязков и започна в по-различен състав. Разпределителят Георги Братоев влизаше като резерва, в стартовата шестица започна Стефан Георгиев.

Първата част започна равностойно за двата тима, след което бургазлии поведоха, но волейболистите на Константин Брянский се мобилизираха и взеха нещата в свои ръце. До края руският гранд бе доминиращ и в крайна сметка поведе.

Вторият гейм премина идентично, но в ключовите моменти българският шампион застана съвсем близо до съперника. Руснаците обаче удържаха атаките и се поздравиха с успех и след 25:23.