Баскетболистите на Берое стартираха с успех новия сезон

Берое

Берое стартира новия сезон в мъжкото баскетболно първенство с успех над Спартак в Плевен с 87:68 (21:22, 21:18, 18:13, 27:15). Първата четвърт беше оспорвана, като домакините взеха минимален аванс от 22:21. Във втората старозагорци обърнаха до 37:27, но до почивката позволиха на съперника да намали до 42:40.

След почивката играха продължи равностойно, като Спартак за последно водеше с 50:48 четири минути преди края на третата четвърт. Гостите завършиха по-силно частта и дръпнаха с 60:53, а те нанесоха решителен удар със серия от 18:4 точки за малко повече от пет минути в последната четвърт, за да поведат със 78:57, което предреши мача. Николай Стоянов и Брейди Роуз завършиха с по 19 точки и по 5 борби за гостите, а Станислав Ваклинов добави 15 точки и 10 борби. За домакините с 21 точки се отличи Мартин Маринов.

В другия мач за деня Черно море загуби като домакин от Академик (Пловдив) с 82:97 точки. В понеделник е очакваната с голям интерес среща от първия кръг в Самоков между Рилски спортист и Левски, а в сряда шампионът Балкан приема в Ботевград Черноморец (Бургас).