Вавринка спаси 3 мачбола и продължава в Русия

Стан Вавринка
Снимка: Go Tennis

Вицешампионвът от 2016 година Стан Вавринка спаси три мачбола и се класира за втория кръг на турнира по тенис в зала от категория АТР 500 в руския град Санкт Петербург с награден фонд от почти 1.4 милиона долара.

Поставеният под номер 5 швейцарец отстрани британеца Дан Евънс с 3:6, 7:6(3), 7:5 след два часа и половина игра.

Швейцарецът изоставаше със сет, 5:6 гейма и 0:40 във втория при собствен сервис, но успя да се измъкне от трудната ситуация. В последвалия тайбрек той поведе с 4:0 точки и успя да изравни.

В третата част Вавринка навакса пробив пасив, след това пропиля аванс от 5:2 гейма, но все пак стигна до победата с решаващ пробив в края.

"След първия сет заиграх по-агресивно и това ми помогна да спечеля, макар че започнах срещата зле", призна носителят на три титли от Големия шлем.

В следващия кръг Стан ще играе срещу получилия "уайлд кард" представител на домакините Евгени Донской, който елиминира Егор Герасимов (Беларус) с 6:4, 7:6(4).