107 пилоти от 3 нации застанаха на старт в квалификациите от НШ по мотокрос

107 пилоти от три нации – България, Турция и Италия взеха участие в квалификациите преди последния кръг от националния шампионат по мотокрос. Домакин на състезанието е мотополигон „Горна Росица“ край Севлиево.

В неделя се очаква към тези пилоти да се присъединят още 40 участника в клас Балканче крос (50сс). Състезанието ще определи и носителят на Отборната купа за 2020 година в тази дисциплина.

По програма вече се проведоха първите състезателни маншове в класовете МХ и МХ Senior. В МХ победата спечели Григор Царев (Джи Ар Си Моторспорт, КТМ), който завърши с аванс от 14.2 секунди пред втория Николай Колев (МСК М6 Ямаха рейсинг тим, Хонда). Трети на минута и половина зад Царев  финалната линия преминаЛюдмил Александров (МСК М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха).

В МХ Senior в първия манш беше оспорвано до самия финал. Атанас Петров (АМСК АИТ Рейсинг тим, КТМ) и съотборника му Янко Зоков (Кавазаки) водеха битка за първо място, което в крайна сметка беше спечелено от Петров, а Зоков завърши на 1.7 секунди на втората позиция. Трети на близо минута финишира Васил Стоянов (СК Киппен МХ рейсинг тим, Хонда).

Най-добри времена в пресявките дадоха

МХ50 сс – Кристиан Ангелов - М6 ЯМАХА РЕЙСИНГ ТИЙМ

МХ65 сс – Венцислав Тошев - МОТО СПОРТ ВАРНА

МХ85 сс – Мирослав Димитров - КИППЕН МХ РЕЙСИНГ ТИЙМ

МХ2 – Николай Малинов - КИППЕН МХ РЕЙСИНГ ТИЙМ

МХ1 – Майкъл Иванов - НСА МОТОРСПОРТ

Състезанието ще бъде открито в 10:30 часа. След него са и състезателните маншове.