Арда и ЦСКА София си поделиха по точка

Отборите на Арда и ЦСКА София завършиха 1:1
Снимка: sportal.bg

Съставите на Арда и ЦСКА София завършиха 1:1 в среща от 10-ия кръг на футболното ни първенство.

Така ЦСКА София няма победа вече шести пореден мач в шампионата и изостана на 7 точки след водача Локомотив Пловдив.

Резервата Джером Синклер спаси точката за "червените" с изравнителен гол в 84-а минута.

Преди това Светослав Ковачев откри резултата за Арда.

Капитанът на "червените“ от началото на сезона Валентин Антов получи почивка и като титуляр започна Петър Занев, който си партнира с Юрген Матей.

Нидерландецът пък се контузи през втората част и бе заменен принудително от Антов.

Халфът Юнус Санкаре въобще не попадна в групата след скандала от мача с Клуж, когато реагира бурно при смяната си.

ЦСКА София започна с леко териториално превъзходство, но трудно стигаше до опасни ситуации пред вратата на Иван Караджов.

Най-добрата ситуация преди почивката се откри пред Амос Юга, който стреля мощно пред дъгата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Арда започна по-атакуващо второто полувреме, а особено деен за домакините бе бившият играч на ЦСКА Спас Делев.

Бързоногият нападател тормозеше Юрген Матей и на няколко пъти създаде опасности за вратата на Бусато.

Делев бе близо до попадение в 55-а минута, когато се озова на стрелкова позиция, но Бусато спаси удара, а при добавката Иван Коконов не успя да завърши атаката.

В 60-а минута Стамен Белчев направи двойна смяна с цел да освежи играта по крилата и пусна в игра Рафаел Енрике и Джером Синклер.

Именно Синклер бе в основата на силните последни минути за ЦСКА. Веднага след влизането си на терена Синклер центрира към Али Соу, който от удобна ситуация стреля в аут с левия крак.

Арда поведе в резултата в 73-а минута с гол на Светослав Ковачев, който майсторски завърши с удар от въздуха центриране на Емил Мартинов от ляво.

Гостите изравниха в 84-а минута след многоходова атака Юга изведе Синклер, който финтира защитник на домакините и с шут по тревата матира Караджов - 1:1.

Минута по-късно Синклер можеше да направи пълен обрат след удар с глава, но топката срещна напречната греда.

В добавеното време отново Синклер бе близо до попадение, но Караджов спаси.