от 09.00 часа

ВАР отне победата на Леванте над Селта

Леванте и Селта не успяха да се победят.

Стартиралите лошо сезона в испанския футболен елит Леванте и Селта завършиха 1:1 в среща от шестия кръг на Ла Лига. В края на мача гол на домакините беше отменен след консултация с видеоповторение.

Двата съперника прекъснаха серии от по три поредни загуби, като домакините събраха 4 точки, но останаха на предпоследната позиция, докато отборът от Виго е 17-и с 6 точки.

Футболистите на Пако Лопес поведоха в резултата с попадение на Рожер Марти в 48-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Нолито срещу Хорхе Мирамон в наказателното поле.

Само четири минути по-късно Селта изравни. Серхио Карейра вкара под гредата с удар от границата на малкия пеналт след асистенция по тревата от ляво на Денис Суарес.

Драмата настъпи в добавеното време, когато резервата Дани Гомес прати топката в мрежата на гостите с удар от 12-13 метра, но попадението беше отменено след разглеждане на ВАР, тъй като главният арбитър Марио Мелеро прецени, че намиращият се в засада Марти пречи на вратаря Иван Вияр.