Монтана и Берое с победи в Адриатическата лига

Баскетболистките на Монтана записаха нова победа в Адриатическата лига
Снимка: bgbasket.com

Отборите на Монтана и Берое записаха нови победи в срещите си от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Монтана се наложи над гостуващия му Орлови (Босна и Херцеговина) с 80:63 (22:11, 20:19, 23:22, 15:11).

Българките започната силно и реализираха първите 7 точки в двубоя, а малко преди средата на втората четвърт авансът им достигна 20 точки при 31:11.

До края домакините поддържаха двуцифрен аванс и заслужено записаха победа и във втория си мач от турнира.

Снежана Алексич беше най-полезна за Монтана с 23 точки, 8 борби и 7 асистенции.

Христина Иванова добави 18 точки, 9 борби и 6 асистенции, а капитанката Димана Георгиева се отличи с "дабъл-дабъл" с 15 точки и 11 борби.

Анджела Глигич беше най-добра за босненките със 17 точки.

Берое победи като гост словенския Цинкарна Целе с 61:50 (16:11, 11:13, 18:14, 16:12).

С третата си поредна победа в надпреварата българките запазиха първото място във временното класиране с пълен актив от 6 точки.

Двубоят започна равностойно, но след серия от 8 безответни точки старозагорки дръпнаха с 14:6 в края на първата четвърт.

Във втората българките увеличиха аванса си до 27:13, но в последствие не успяха да вкарат кош малко повече от пет минути и Цинкарна намали изоставането си до 24:27 на почивката.

Словенките дори успяха да изравнят при 28:28 в началото на третата част, но скоро Берое отново взе аванс при 37:31 и поддържаше разлика от 5-7 точки.

Три минути и половина след началото на последната четвърт старозагорки вече водеха с 55:42 и до края контролираха мача.

Гергана Иванова беше най-резултатна за успеха на Берое с 18 точки, а 13 точки добави Жаклин Златанова.

Леа Дебеляк и Блажа Чех вкараха по 10 точки за тима от Целе.