от 02.00 часа

Люис Хамилтън най-бърз в тренировката на писта "Енцо и Дино Ферари"

Снимка: Ройтерс

Британецът Люис Хамилтън постигна най-добро време в единствената тренировка преди неделното Гран при на Емилия-Романя на пистата "Енцо и Дино Ферари" край италианския град Имола.

В съкратения заради натоварената програма състезателен уикенд Хамилтън даде заявка, че отново ще бъде фаворит номер 1 за победата. Пилотът на "Мерцедес" завъртя най-бърза обиколка за 1 минута и 14.726 секунди.

Сравнително близо до него се доближиха единствено Макс Ферстапен от "Ред Бул" и съотборникът му в "Мерцедес" Валтери Ботас. Холандецът остана втори на 0.297 секунди, докато финландецът постигна трето време на 0.492 секунди изоставане.

Французинът Пиер Гасли с "Алфа Таури" и монегасецът Шарл Льоклер с "Ферари" дадоха четвърто и пето време, като и двамата загубиха повече от 0.9 секунди от Хамилтън, а шести в тренировката остана австралиецът Даниел Рикардо с "Рено".

От 15:00 часа днес предстои квалификацията за място на стартовата решетка за неделното състезание.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.