Етър 64 се наложи над шампиона Бъки

Националите ни по хандбал спечелиха бронзовите медали на турнира в Тбилиси
Снимка: архив

Етър 64 се наложи над шампиона Бъки с 28:23 (14:12) във Велико Търново в дерби-срещата от третия кръг на женското хандбално първенство.

С успеха възпитаничките на Йонка Генчева  продължават с пълен актив от 6 точки, докато габровки допуснаха първо поражение в кампанията и вече заемат третото място с 4 точки.

Двубоят вървеше равностойна, като габровки взеха преднина от 12:10 в 26-ата минута, но с четири безответни гола "виолетовите" се оттеглиха с аванас от 14:12 на  почивката.

Гостенките стартираха по-силно втората част и стигнаха до обрат при 17:16, а в средата на полувремето дори увеличиха преднината си на 22:19. Последваха много силни десет минути на Етър, в които домакините направиха серия от 8 поредни гола и поведоха с 27:22, което се оказа решаващо.

Кристияна Караманлиева и Антония Игнатова вкараха по 7 гола за великотърновки, а Александра Замишляк допринесе с 6.

За Бъки 8 пъти се разписа Мари Томова, а 6 добави Йоана Костова.

В друга среща от кръга Свиленград спечели срещу гостуващия Сливница с 33:24 (18:9) и е лидер в класирането с пълен актив от 6 точки и само гол по-добра голова разлика от Етър.